Drodzy Państwo,
za nami XI edycja Warszawskiej Konferencji Onkologicznej – wydarzenia, które od lat integruje środowisko onkologiczne wokół najważniejszych zagadnień naukowych, klinicznych i organizacyjnych. Był to intensywny dzień pełen ważnych wystąpień, inspirujących prezentacji i merytorycznych dyskusji. W tegorocznej agendzie szczególne miejsce zajęły tematy związane z rolą Instytutu jako Krajowego Ośrodka Monitorującego w systemie Krajowej Sieci Onkologicznej, strategią profilaktyki nowotworów oraz cyfryzacją opieki onkologicznej – w tym wykorzystaniem danych i nowoczesnych narzędzi w praktyce klinicznej.
W sesji naukowej wyróżniono najlepszą pracę doktorską oraz trzy plakaty spośród 50 zgłoszeń. Wręczono również dyplom za najlepszą publikację naukową opublikowaną w czasopiśmie Nowotwory. Journal of Oncology. W części edukacyjnej, z udziałem ekspertów z różnych dziedzin onkologii, szeroko omawiano aktualne standardy leczenia wielu nowotworów.
Serdecznie gratuluję autorom nagrodzonych prac:
- dr Tomaszowi Krzysztofiakowi za najlepszą pracę doktorską,
- dr Katarzynie Pogodzie z zespołem za zajęcie I miejsca w sesji plakatowej,
- dr Aleksandrze Gos z zespołem za zajęcie II miejsca w sesji plakatowej,
- prof. Iwonie Ługowskiej z zespołem za zajęcie III miejsca w sesji plakatowej,
- prof. Joannie Didkowskiej z zespołem za najlepszą pracę oryginalną w czasopiśmie, Nowotwory.
Państwa zaangażowanie i wysoki poziom badań zasługują na uznanie.
Dziękuję również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg konferencji, w tym: prof. Pawłowi Wiechno, prof. Piotrowi Rutkowskiemu, prof. Pawłowi Koczkodajowi, Pani Beacie Biel z zespołem oraz Pani Monice Dzienyńskiej-Dyk, która poprowadziła konferencję.
Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich wydarzeń, które inspirują, integrują i tworzą wspólną płaszczyznę do wymiany wiedzy i doświadczeń.
Z wyrazami uznania
Dr hab. n. med. Beata Jagielska
Dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii
Marii Skłodowskiej-Curie – PIB